KIEDY?

16-18 września 2024

GDZIE?

Hotel Crystal Mountain
w Wiśle

Cel i tematyka konferencji

Kolejna już Konferencja MEC2024 organizowana jest, jako połączona konferencja składająca się
z Międzynarodowej Konferencji Przeróbki Rud Metali Nieżelaznych (ICNOP), Międzynarodowej Konferencji Przeróbki Kopalin i Sympozjum Fizykochemiczne Problemy Mineralurgii. W 2024 roku Konferencja MEC2024 organizowana jest przez Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Górnictwa, we współpracy z Politechniką Śląską, Politechniką Wrocławską, Akademią Górniczo-Hutnicza, KGHM CUPRUM Centrum Badawczo-Rozwojowe, Sieć Badawczą Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych w Gliwicach, KGHM Polska Miedź S.A. oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Metali Nieżelaznych.

Zakres referatów

Coroczne spotkanie środowiska mineralurgicznego ma na celu promowanie efektywnej współpracy pomiędzy nauką a biznesem. Udział w Konferencji daje ogromną okazję do przedstawienia i dyskutowania wyników badań teoretycznych oraz ich praktycznych zastosowań we wszystkich aspektach inżynierii mineralnej. Konferencja MEC2024 obejmuje następujące tematy:

  • recykling i odzysk surowców
  • techniki analityczne i mineralogia stosowana
  • automatyzacja i kontrola procesowa
  • rozdrabnianie i klasyfikacja
  • procesy separacji (magnetycznej, elektrycznej, grawitacyjnej, flotacja pianowa)
  • hydro– i biohydrometalurgia
  • metalurgia ekstrakcyjna
  • modyfikacja własności minerałów
  • aspekty środowiskowe inżynierii mineralnej
  • inne zagadnienia związane z inżynierią mineralną

ZGŁASZANIE REFERATÓW

Zgłoszone streszczenia lub pełne artykuły mogą zostać przedstawione w formie prezentacji ustnej lub posteru po wcześniejszej akceptacji Komitetu Organizacyjnego. Referaty powinny dotyczyć zagadnień związanych z szeroko pojętą przeróbką kopalin i fizykochemicznych aspektów mineralurgii, hydro– i biometalurgii, czy też aspektów środowiskowych inżynierii mineralnej oraz recyklingu i odzysku surowców. Wybrane manuskrypty z MEC2024 zostaną opublikowane bezpłatnie (po akceptacji czasopisma) w International Journal of Coal Science & Technology (IF: 8.3, Elsevier). Streszczenia wszystkich referatów zostaną zebrane i rozdysponowanie wśród uczestników konferencji na nośniku elektronicznym. Pełny udział w konferencji obejmuje maksymalnie 2 abstrakty w materiałach konferencyjnych i umożliwia dwie prezentacje ustne + jedną prezentację posterową. Młodzi naukowcy (poniżej 35 roku życia) zostaną nagrodzeni za najlepszy referat i plakat!!

Zachęcamy do nadsyłania propozycji referatów w formie abstraktów i pełnych artykułów. Abstrakty w wersji polskiej i angielskiej, zawierające słowa kluczowe, tytuł oraz autorów, prosimy przesyłać w formie dokumentu MS Word o objętości jednej strony A4 (czcionka Arial 11) na adres e-mail: konrad.kolodziej@polsl.pl.

Miejsce Konferencji, zakwaterowanie

Konferencja Inżynieria Mineralna MEC 2023 odbędzie się w Hotelu Crystal Mountain w Wiśle. Hotel usytuowany jest na zboczu Góry Bukowej, nad brzegiem Wisły. Z okien Hotelu roztacza się niepowtarzalny widok na urokliwe zakątki Beskidu Śląskiego. Crystal Mountain to luksusowy hotel z aquaparkiem i basenem zewnętrznym, co pozwala na korzystanie z nich bez względu na panujące warunki pogodowe. 

Doba hotelowa rozpoczyna się o godzinie 16:00 (pokoje będą udostępniane wcześniej, jeśli będzie taka możliwość), a kończy o godzinie 11:00 w dniu wyjazdu

Hotel dysponuje miejscami parkingowymi w garażu podziemnym. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego obowiązuje wcześniejsza rezerwacja. Koszt postoju: 70 zł/ doba hotelowa/ samochód osobowy.

Więcej o hotelu na stronie: https://www.crystal-mountain.pl/

Opcje uczestnictwa

Pełne uczestnictwo obejmuje:

zakwaterowanie (2 noclegi)

udział w sesjach

przerwy kawowe, obiady i kolacje

materiały konferencyjne

Z noclegiem w pok. 1 osobowym 
Z noclegiem w dzielonym pokoju 2 osobowym
Bez noclegu
Koszt uczestnictwa dla osoby towarzyszącej
(nie uczestniczącej w sesjach)